1. Przed dokonaniem rezerwacji terminu proszę upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu (lista przeciwwskazań)
 2. Konsultacja dotycząca wykonania zabiegu makijażu permanentnego jest bezpłatna. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zabiegu, umów się na nią lub zadzwoń.
 3. Każda klientka, która miała kiedykolwiek wykonany zabieg makijażu permanentnego, jest obowiązana o zgłoszeniu tego faktu wcześniej, ponieważ zdarza się, że na poprzednim makijażu nie da się wykonać pigmentacji naprawczej, a dany makijaż należy rozjaśnić lub usunąć zabiegiem laserowym lub removerem.
 4. Rezerwacji terminu na makijaż permanentny dokonuje się osobiście w salonie, telefonicznie pod nr tel 668 68 70 70 lub mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 5. Do 3 dni od rezerwacji terminu należy dokonać wpłaty zadatku w wysokości 200 zł, w tytule przelewu podając Imię i Nazwisko, datę i rodzaj zabiegu. Kwota wykonanej usługi zostanie pomniejszona o zadatek. Zadatek można uregulować osobiście w salonie lub przelewem. Dane do przelewu: Dotyk Urody Marta Wawrzyczek, Ul. Wapienicka 68, 43-384 Jaworze, nr konta ING 23 1050 1070 1000 0090 7795 2472. Jeśli zapisanie na termin następuje z listy rezerwowej, zadatek należy wpłacić niezwłocznie po zapisaniu się na zabieg i przesłać potwierdzenie przelewu.
 6. Jeśli zadatek nie zostanie uregulowany w terminie podanym w punkcie powyżej, termin zostaje automatycznie anulowany i będzie dostępny dla innych klientów.
 7. Klientka ma prawo odwołać wizytę na 3 dni przed zaplanowanym terminem. Jeśli odwołanie wizyty odbędzie się w terminie krótszym niż 3 dni przed planowanym zabiegiem, wówczas zadatek przepada. Pamiętaj, okres oczekiwania na kolejny termin może wynieść ponad miesiąc.
 8. Zadatek przepada w przypadku, jeśli klientka nie zapozna się z przeciwwskazaniami i w dniu zabiegu okaże się, że zabieg nie może zostać wykonany ze względu na istniejące przeciwwskazania lub jest chora oraz w sytuacji, jeśli klientka nie powiadomi podczas rezerwacji terminu o istnieniu starego makijażu permanentnego (nawet jeżeli jest mało widoczny). Taki makijaż wymaga wcześniejszej konsultacji, która jest bezpłatna. Zdarza się, że taki makijaż powinien wcześniej zostać skorygowany, usunięty laserem lub removerem, a to wymaga innego czasu pracy czy sprzętu.
 9. Zabieg poprzedzony jest konsultacją, na której przeprowadzona zostaje wizualizacja, ustalony zostaje kształt, metoda wykonania oraz kolor. Linergistka ma prawo do odmowy wykonania usługi, jeżeli oczekiwania Klientki co do kształtu są niezgodne z klasycznym układem brwi. Decydując się na zabieg należy zapoznać się z pracami, stylem i techniką pracy linergistki wykonującej zabieg w Dotyku Urody. W przypadku, gdy Klientka nie akceptuje zaproponowanego kształtu, metody i koloru pigmentu oraz decyduje o rezygnacji z pigmentacji podczas wizyty - zadatek nie jest zwracany.
 10. Korekty makijażu permanentnego po innych salonach są zawsze wyceniane indywidualnie i zwykle traktowane jako usługa wykonywana od początku + koszt ewentualnego usunięcia.
 11. W cenę zabiegu wliczona jest jedna korekta, która może zostać wykonana między 5-8 tygodni. Jeśli Klientka z jakichkolwiek przyczyn nie zjawi się na korekcie lub nie odwoła wizyty na min 3 dni przed wizytą, to uważa się ją za odbytą i kolejna umówiona korekta jest już płatna (pomimo, że nie upłynęło 8 tygodni). Szanujmy swój czas. Dokładną cenę usługi w tej sytuacji ustala linergistka podczas wizyty. Każdy 1 miesiąc opóźnienia to dodatkowa opłata 100 zł. Należy mieć świadomość, iż przełożenie terminu wizyty korekty wiąże się z oczekiwaniem na pierwszy wolny termin i jeśli przekroczy on termin 8 tygodni – korekta jest płatna 100 zł za każdy kolejny miesiąc.
 12. Klientka, która wykonywała zabieg makijażu permanentnego w naszym Salonie, ale po zabiegu dowiedziała się np. o ciąży lub zaczęła w między czasie korzystać z zabiegów, które są przeciwskazaniem do zabiegu, lub jeśli klientka mieszka za granica i nie może wykonać korekty w przeciągu 8 tygodni - wówczas korekta jest oddalona w czasie i koszt takiej korekty ustalany jest indywidualnie.
 13. 50% efektu wygojonego makijażu permanentnego to jego właściwa pielęgnacja w domu. Przestrzegaj zaleceń, jeśli chcesz, aby pigment dobrze się osadził.
 14. Jeżeli chcesz, żeby brwi wyglądały przez cały czas estetycznie, zaleca się wykonanie korekty raz w roku. Cena takiej korekty to 50% aktualnej ceny w danym czasie. Cena korekty wykonanej do 18 miesięcy to 70% aktualnej ceny a powyżej to 100% ceny. Cena korekty może ulec obniżeniu jeśli uznamy, że jest potrzeba wykonania tylko drobnej poprawy.
 15. Utrzymywanie się makijażu zależy od bardzo wielu czynników i u każdego z nas będzie to różny czas. Makijaż permanentny lepiej osadza się i dłużej utrzymuje w skórze suchej, ale i zdrowej. Skóry tłuste, mieszane, trądzikowe, naczyniowe, z zaburzonymi funkcjami mogą słabiej przyjmować i utrzymywać pigment i w takich przypadkach czasem potrzebne jest więcej niż jedno dopigmentowanie po zabiegu, których cena obliczana jest wg nakładu pracy, o czym klientka będzie poinformowana.
 16. Jeżeli zależy Ci na wykonaniu makijażu permanentnego bez czekania w kolejce, istnieje możliwość jego wykonania poza godzinami pracy salonu. Cena w takim przypadku jest wyższa o 50%.
 17. Zastrzegamy prawo odmowy wykonania zabiegu bez podania przyczyny.
 18. Nie pigmentujemy osób nieletnich.
 19. Nie wykonujemy pigmentacji na odpowiedzialność klienta.
 20. Odmawiamy zabiegów Paniom, które mocno się opalają lub planują w najbliższym czasie podróż w ciepłe kraje.
 21. Klientka, która miała wcześniej wykonywany zabieg powiększania i modelowania ust, botox, jest zobowiązana poinformować o tym fakcie, zanim umówi się na wizytę.
 22. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany poszczególnych punktów regulaminu.
 23. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany ustalonego wcześniej terminu wizyty po ustaleniu z Klientką innego, dogodnego dla obu stron ( ze względu na zdarzenia losowe nie zależne od salonu, na ważne terminy szkoleń i zoobowiązań osoby wykonującej zabieg, chorobę). Dlatego rezerwacji terminów dokonujemy tylko do dwóch miesięcy wcześniej.

 

* Korekta po około roku dotyczy głównie makijażu permanentnego brwi, ponieważ pigment w innych częściach utrzymuje się i nie wymaga tak szybkiej korekty. Brwi natomiast znajdują się w strefie T, co skutkuje szybszym wypłukiwaniem barwnika.

 

 

Przygotowanie do zabiegu

 

Usta – około 3dni przed zabiegiem można wykonać delikatny peeling ust, następnie dobrze je nawilżać. Po zabiegu istnieje możliwość wystąpienia opryszczki. Nie ma znaczenia, czy dotychczas opryszczka występowała czy nie. Radzimy, aby skonsultować się z lekarzem w sprawie zażywania leku przeciwwirusowego przed przystąpieniem do zabiegu.

 

Brwi – około 3 dni przed zabiegiem można wykonać delikatny peeling. Nie reguluj swoich brwi przed zabiegiem, ułatwi to dobranie idealnego kształtu brwi, zgodnie z linią wzrostu włosków.

 

Kreski – należy odstawić odżywki do rzęs na co najmniej 1 miesiąc przed planowanym zabiegiem. Rzęsy sztuczne również należy zdjąć ok 1 tydzień przed przystąpieniem do zabiegu makijażu permanentnego kreski.

 

Na 24 godziny Przed zabiegiem makijażu permanentnego nie należy spożywać alkoholu, kawy oraz leków przeciwbólowych czy innych rozrzedzających krew.

 

 

Po zabiegu

 

 • Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, opuchnięta – można wówczas zastosować chłodne okłady
 • może wystąpić uczucie ściągania, pieczenia i nadmiernej suchości czy swędzenia. Usta można smarować bardzo cieńką warstwą alantanu od 3 dnia po pigmentacji.
 • Po pigmentacji powieki może wystąpić czasowa suchość gałki ocznej, a opuchlizna powiek może utrzymywać się do 3dni po zabiegu. Nie malujemy rzęs do czasu wygojenia skóry powiek.
 • Następnie pojawi się „strupek".
 • Po około 4 do 7 dniach „strupek" zacznie się złuszczać. Początkowo kolor jest bardzo blady, a następnie powraca. Utrata części koloru jest normalna (brwi około 30%, a usta nawet do 50%).
 • Całkowity proces gojenia zakończony jest po około 6-8 tygodniach.
 • Skóry po zabiegu nie wolno drapać czy skubać.
 • Przemywamy czystą, przegotowaną wodą
 • Miejsca pigmentowane chronić przed słońcem.
 • Nie wolno korzystać z sauny, basenu przez ok 14 dni
 • Zaraz po zabiegu nie wskazane są wzmożone ćwiczenia wysiłkowe.
 • Skóra potrzebuje dostępu powietrza dla prawidłowego procesu gojenia, dlatego niewskazane są kremy tłuste lub na bazie wazeliny.
 • Najlepsze są kremy z filtrami naturalnymi, silnie nawilżające. Skórę należy smarować dość często w celu utrzymania poczucia komfortu i nawilżenia.
 • Po zabiegu powiek konieczna jest nowa maskara! (czysta od drobnoustrojów).
 • Nie stosować kremów z RETINOLEM, ponieważ może wywabić pigment.
 • Do momentu kompletnego zagojenia nie stosować zabiegów i kremów przeciwzmarszczkowych.

 

Przeciwwskazania

 

 1. Ciąża, karmienie piersią (pigmentacja możliwa minimum po 3 miesiącach od zakończenia karmienia piersią)
 2. Infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu zabiegowym. Podwyższona temperatura.
 3. Nieustabilizowana cukrzyca (problem z krzepliwością krwi, zaburzenie percepcji odczuwania, skłonności do infekcji)
 4. Nowotwór (przy odpowiednim poziomie leukocytów można zabieg wykonać przed chemioterapią przy zgodzie lekarza)
 5. Leki i używki rozrzedzające krew (aspiryna, acard, polocard, alkohol, napoje wyskokowe, używki, duża ilość kofeiny)
 6. Leki sterydowe (6-12 miesięcy po odstawieniu leków). Naskórek po sterydach jest cienki, a naczynia krwionośne rozszerzone.
 7. Odżywki do rzęs/ brwi (1-2 mies.po odstawieniu). Odżywki mają w składzie sterydy. Naczynia krwionośne są rozszerzone.
 8. Przedłużone rzęsy. Możliwość m.in. uszkodzenia naturalnych przy przemywaniu oczu. Należy usunąć na tydzień przed zabiegiem pigmentacji powiek.
 9. Powiększone usta w czasie do 4 tygodni wstecz. Podrażnienie, opuchlizna, zaburzenie naturalnego kształtu.
 10. Łuszczyca. Znaczne prawdopodobieństwo nieprzyjęcia pigmentu (skrócony proces keratynizacji).Możliwość wywołania dodatkowych ognisk zapalnych (efekt Kobnera)
 11. Zabiegi z zakresu medycyny/chirurgii estetycznej (plastyka powiek, lifting), blizny. Możliwość pracy po 6-12 mies.
 12. Opryszczka. Tendencja do opryszczki przy pigmentacji ust jest wskazaniem do zażywania heviranu (800mg) 3 dni przed i po zabiegu. Aktywna opryszczka jest bezwzględnym przeciwwskazaniem. Możliwość pracy po 2 tyg.od wygojenia.
 13. Nadczynność, niedoczynność tarczycy. Przy chorobach tarczycy lub jej braku zwiększone prawdopodobieństwo szybszego wyłuszczenia pigmentu (szczególnie przy dawce powyżej 150 mg leku)
 14. Problemy z krzepliwością krwi (hemofilia). Zwiększone prawdopodobieństwo rozlania pigmentu. Utrudniony proces gojenia.
 15. Epilepsja. Możliwość wywołania napadu padaczki poprzez stres.
 16. Stany zapalne skóry poddawanej pigmentacji. Możliwość rozprzestrzenienia zmian skórnych.
 17. Kuracja retinoidami. Możliwość pracy po okresie ok 6 miesięcy.
 18. Intensywna opalenizna. Zaburzenie prawidłowej oceny tonacji naskórka, rozszerzone naczynia krwionośne.
 19. Przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ)
 20. Przyjmowanie antybiotyków. Możliwość pigmentacji po ok. miesiącu od zakończenia przyjmowania leku.
 21. Przyjmowanie leków antydepresyjnych.
 22. Immunosupresja – hamowanie procesu wytwarzania przeciwciał i komórek odpornościowych.
 23. Choroby naczyń obwodowych, różnego rodzaju choroby serca i układu krążenia, małopłytkowość, niedokrwistość, choroby związane ze znacznym spadkiem krzepnięcia krwi
 24. Choroby skóry:
  1. Egzema
  2. Grzybica skóry
  3. Liszaj płaski
  4. Rumieniec
  5. Bliznowce
  6. Pokrzywka
  7. Atopowe zapalenia skóry
  8. Brodawki płaskie w miejscu pigmentacji
  9. Choroby zapalne skóry, w zamierzonym obszarze tatuowania - w okresie zaostrzenia
  10. Trądzik - obecność ropnych ognisk zapalnych i trądziku różowatego - zapalne zaostrzenie choroby, w ostrym stadium stanowi przeciwwskazanie do procedury wykonania zabiegu. W tym przypadku należy zwrócić się do dermatologa w celu podjęcia leczenia.
  11. Skóra podrażniona
 25. Zapalenie tkanki łącznej.
 26. Zabieg usuwania makijażu permanentnego (konieczność odstępu czasowego 6tyg.)

Pragniesz sprawić niespodziankę swoim bliskim?

kup bon podarunkowy

Wykupienie zaproszenia do Dotyku Urody może być najwspanialszym pomysłem na zrobienie wyjątkowego prezentu, który uszczęśliwi każdego obdarowanego.

Zamów
dotyk urody bon podarunkowy

Newsletter

Nowosci wprost u Ciebie

Zostaw nam swój adres email, a my dostarczymy Ci informacje o wszystkich
najważniejszych nowościach i zmianach w naszym salonie.