Rozstępy jak się pozbyć - czy domowe metody wystarczą?

Istnieje wiele sposobów na zwalczanie rozstępów domowymi sposobami. Są to między innymi: peelingowanie skóry na sucho, regularne odżywianie skóry czy stosowanie naturalnych olejów, a także soku z cytryny. Zaleca się podejmowanie tych działań systematycznie. Czy jednak mają one szansę naprawdę zadziałać? Żadne z tych działań z pewności nie zaszkodzi. Jednak uciekając się do tych domowych sposobów, nie możemy liczyć na spektakularne efekty.


Czym tak naprawdę są rozstępy i w jakich okolicznościach powstają?

Rozstępy są pewnego rodzaju bliznami. Powstają na skutek zerwania włókien kolagenowych, a także elastynowych, za sprawą rozciągnięcia skóry przekraczającego jej właściwości. Rozróżnia się także dwie fazy występowania blizn i to w zależności od tego, w którą mamy do czynienia będzie zależało dalsze postępowanie w celu ich usunięcia. W pierwszej rozstępy są czerwone, a skóra swędzi. W drugiej natomiast rozstępy bledną, stając się niemal białymi. Początkowa faza może trwać nawet do pół roku.

Duży wpływ na posiadanie rozstępów czy ich brak mają predyspozycje genetyczne. Często istotnym czynnikiem jest także podłoże hormonalne, w szczególności wzrost poziomu kortyzolu. Na ich powstawanie może mieć także wpływ sucha skóra czy nawet urazy mechaniczne. Z tego powodu domowe sposoby mogą w niektórych sytuacjach pomóc zapobiegać powstawaniu tych blizn, ale niekoniecznie poradzą sobie z ich usunięciem. Aby uzyskać taki efekt, najlepiej udać się do specjalisty w celu przeprowadzeniu jednego ze specjalistycznych zabiegów.


Jakie zabiegi na rozstępy?

Współczesna kosmetologia pozwala na wykonanie różnego rodzaju zabiegów, które pozwolą na pozbycie się rozstępów. W zależności od rodzaju podejmowanych działań można uzyskać odmienne rezultaty.


Mezoterapia igłowa

Zabieg pozwala na szybkie usunięcie rozstępów. Dzięki precyzyjnemu działaniu wszelkie czynności są bardziej skoncentrowane, a także bardziej spektakularne. Przeprowadzenie zabiegu pozwala na szybkie ujędrnienie, a także rewitalizację skóry. Oprócz tego pozytywnie wpływa na strukturę skóry, tym samym zmniejszając widoczność rozstępów. Poprawie są poddane także elastyczność skóry, a jej gęstość wzrasta. Wstrzyknięta od środka zostaje mieszanka preparatów mających zbawienny wpływ na stan skóry, tym samym, za sprawą działania od środka poprawia jej wygląd.


Multiacids peel

Jest to rodzaj zabiegu, który umożliwia spłycenie blizn, poprawiając tym samym jędrność skóry i wyrównując jej powierzchnię. Działanie to jest mocno złuszczające i prowadzi do silnej przebudowy skóry, która będzie miała nieodzowny wpływ na poprawę aspektów wizualnych w miejscach, w których pojawiają się rozstępy. Polega na zastosowaniu peelingów chemicznych w celu uzyskania jak najlepszych efektów, które będą dobrze zauważalne. Zaleca się wykonywanie go w okresie między wrześniem a majem. Jest to spowodowane tym, że nie powinno się stosować kwasów w miesiącach o dużym nasłonecznieniu.


Zabieg z użyciem kwasu TCA

W tym przypadku również stosowane są kwasy. Efekty uzyskane po serii zabiegów są porównywane do tych, które można uzyskać za sprawą lasera. Jest jednym z najsilniej działających kwasów i pozwala na dogłębne złuszczenie naskórka w wymagającym tego miejscu.

 

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa polega na mikronakłuwaniu skóry, gdzie dodatkowo przez igły emitowana jest fala o częstotliwości 500 Hz na wybrany obszar skóry. Podgrzanie fibroblastów sprawia, że organizm zaczyna produkować więcej kolagenu i elastyny, rozstępy ulegają spłyceniu rozjaśnieniu, Zabieg daje spektakularne efekty w zagęszczeniu skóry.


Ile kosztują zabiegi na rozstępy?

W zależności od wybranej metody, a także niezbędnej ilości powtórzeń danego zabiegu, ceny za całą kurację mogą się różnić. Jest to jednak niezwykle opłacalne, gdyż wraz z usunięciem rozstępów można zyskać niezwykłą pewność siebie.


Gdzie mogę wykonać powyższe zabiegi?

Wspomniane zabiegi można wykonać w naszym Centrum Kosmetyki Estetycznej. Jesteśmy specjalistami w naszej branży. Dotyk Urody jest miejscem, gdzie szczególną uwagę przykładamy do komfortu naszych klientek. Liczy się dla nas zarówno stan ciała, jak i ducha, dlatego w naszych gabinetach zawsze panuje miła atmosfera, w akompaniamencie rozluźniającej muzyki, odprężających zapachów i aromatycznych świec. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Pragniesz sprawić niespodziankę swoim bliskim?

kup bon podarunkowy

Wykupienie zaproszenia do Dotyku Urody może być najwspanialszym pomysłem na zrobienie wyjątkowego prezentu, który uszczęśliwi każdego obdarowanego.

Zamów
dotyk urody bon podarunkowy

Newsletter

Nowosci wprost u Ciebie

Zostaw nam swój adres email, a my dostarczymy Ci informacje o wszystkich
najważniejszych nowościach i zmianach w naszym salonie.