W celu jak najdłuższego utrzymania zdrowej i promiennej skóry wiele osób decyduje się na przedsięwzięcie różnego rodzaju zabiegów. Jedne z nich mogą być bardziej inwazyjne, inne mniej. Cel tych działań zazwyczaj jest jeden - poprawa wyglądu skóry. Mezoterapia mikroigłowa dermapenem może być stosowana na różne części ciała, dając tym samym zróżnicowane efekty.

 

Mezoterapia mikroigłowa dermapen - co to jest?

Pod pojęciem mezoterapii mikroigłowej dermapen kryje się bardzo precyzyjny zabieg kosmetologiczny, którego celem jest poprawa stanu ogólnego i wyglądu skóry oraz pobudzenie do produkcji kolagenu, dzięki któremu stanie się ona jędrna i elastyczna. To obecnie jeden z popularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych i trudno się temu dziwić – jego skuteczność została potwierdzona przez wiele osób, które z skorzystały z mezoterapii.

Po raz pierwszy zabieg mezoterapii wykonany został we Francji w 1952 roku, jednak nie miał on żadnego związku z medycyną estetyczną – był próbą przywrócenia pełnej sprawności osobie niedosłyszącej. Cel zabiegu nie został osiągnięty, jednak dzięki iniekcji zniknęły dolegliwości towarzyszące, takie jak szum w uszach czy bóle w obrębie skroni. Ten częściowy sukces spowodował większe zainteresowanie metodą i zainicjował rozpoczęcie wielu badań, których rezultatem jest odkrycie, że technika świetnie sprawdzi się w medycynie estetycznej.

Przeprowadzana dziś w licznych gabinetach mezoterapia mikroigłowa dermapenem to nieinwazyjna metoda, która za sprawą specjalistycznego urządzenia (dermapenu) poprawia stan skóry. Wykorzystana do tego celu jest także specjalna mieszanka substancji regenerujących i odżywczych. Jest ona dopasowywana indywidualnie, wedle potrzeb klientki. Zazwyczaj ma skład bogaty w witaminy,peptydy,aminokwasy,kwas hialuronowy i posiada właściwości rewitalizujące. Działanie to polega na punktowym nakłuwaniu skóry za sprawą dermapenu.

Niezwykle ważny jest fakt, że jest to sterylna metoda, którą stale można kontrolować, szczególnie pod względem głębokości nakłuć.

Iniekcje wywołują mikrouszkodzenia skóry, co w tym przypadku również należy liczyć jako zaletę - dzięki temu zostaje ona pobudzona do regeneracji oraz produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu efekty działania zabiegu są jeszcze lepsze. Co istotne, pierwsze rezultaty wykonanego zabiegu dostrzegane są już po pierwszej sesji, jednak w celu uzyskania dużej poprawy zaleca się wykonanie kilku zabiegów w serii.

 

Jakich efektów mogę się spodziewać?

W sytuacji wykorzystującej kwas hialuronowy efekty są podobne jak po przeprowadzeniu liftingu. Oprócz tego z powodzeniem można stosować ten rodzaj zabiegu w przypadku, gdy skóra wymaga rozświetlenia, ujędrnienia i zredukowania oznak starzenia. Świetnie sprawdzi się także w przypadku redukcji cellulitu. Mezoterapia mikroigłowa wpływa także pozytywnie na modelowanie konturu twarzy. Skóra jest widocznie bardziej jędrna i elastyczna, a ilość wydzielanego sebum jest ograniczona.

 

Mezoterapia mikroigłowa - kiedy robić żeby przyniosła najlepsze efekty?

Mezoterapia przynosi szereg efektów, które mogą pozytywnie wpłynąć zarówno na aspekty wizualne, jak i na samopoczucie. Szczególnie polecana jest osobom, których cera jest wysuszona i potrzebuje nawilżenia, a także swoistego odżywienia. Bez względu jakiego rodzaju przebarwienia znajdują się na skórze, czy to potrądzikowe, słoneczne, czy nawet płytkie blizny - tego rodzaju zabieg powinien się sprawdzić bardzo dobrze. Takie same efekty uzyska się w przypadku skutków poparzeń czy rozstępów. Jest to niezawodny zabieg, który może być pomocny w różnego rodzaju problemach ze skórą.

Często przeprowadza się go w sytuacji pojawienia się drobnych zmarszczek bądź na skórze, na której pojawiają się one już od jakiegoś czasu. Jest to pomocne także przy stosowaniu profilaktyki antystarzeniowej. Jest bezpieczne także dla osób poniżej 30 roku życia, które pragną zadbać o swój wygląd wcześniej, by dłużej cieszyć się piękną, jędrną i nawilżoną skórą twarzy i dekoltu. Zabiegowi można się poddać bez względu na rodzaj skóry, jest bezpieczny także dla tych osób, które posiadają cienką i delikatną skórę. Co ciekawe, mezoterapia mikroigłowa może mieć także pozytywne działanie w przypadku zmagania się z problemem łysienia. Pomaga zapobiegać dalszemu wypadaniu włosów.

 

Mezoterapia mikroigłowa - jak długo utrzymuje się efekt?

Mezoterapia jest zabiegiem, po którym najlepszych efektów można spodziewać się, wykonując całą serię zabiegów. Cały proces składa się z trzech etapów, które pozwolą na pełne cieszenie się z efektów mezoterapii mikroigłowej. Jak często należy je powtarzać, zależy od tego, który z trzech etapów jest aktualnie poruszany. Pierwsza faza zakłada terapię uderzeniową, w tym przypadku najlepiej wykonać 4 zabiegi, powtarzając je w odstępach 2-4 tygodni. Regeneracja skóry natomiast wymagać będzie 2 zabiegów w skali 2 miesięcy. Trzecia faza zakłada podtrzymanie efektów kuracji. W tej sytuacji zalecane zabiegi są o wiele rzadsze, dlatego w zależności od potrzeb zaleca się wykonywać zabieg co 2 do 6 miesięcy.

Specjaliści z zakresu mezoterapii mikroigłowej

W Dotyku Urody stawiamy na działania najnowocześniejszymi technologiami. Jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie, dlatego wszelkie podejmowane przez nas działania są na najwyższym poziomie. Dbamy o to, by odwiedzające nas osoby czuły się komfortowo zarówno fizycznie, jak i duchowo. Dbamy o balans ducha i ciała. W naszym salonie słychać kojącą muzykę i poczuć można relaksująca moc lawendy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Pragniesz sprawić niespodziankę swoim bliskim?

kup bon podarunkowy

Wykupienie zaproszenia do Dotyku Urody może być najwspanialszym pomysłem na zrobienie wyjątkowego prezentu, który uszczęśliwi każdego obdarowanego.

Zamów
dotyk urody bon podarunkowy

Newsletter

Nowosci wprost u Ciebie

Zostaw nam swój adres email, a my dostarczymy Ci informacje o wszystkich
najważniejszych nowościach i zmianach w naszym salonie.