W dzisiejszych czasach kosmetologia estetyczna ma do zaoferowania wiele rozwiązań, których wykorzystanie może przełożyć się na poprawę samopoczucia, szczególnie pod względem psychicznym. Osoby zainteresowane poprawą wyglądu mają do dyspozycji wiele możliwości, również z zakresu laseroterapii. Jak działa zabieg? Podpowiadamy, o czym warto wiedzieć, jeśli chodzi o profesjonalną laseroterapię.

 

Laseroterapia - co to jest?

W naszym Centrum Kosmetyki Estetycznej Dotyk Urody każdego dnia wykonujemy wiele różnorodnych zabiegów, mających na celu zniwelowanie najpopularniejszych zmian pod względem estetycznym, które często są źródłem nieprzyjemnych kompleksów. Również laseroterapia pomocna jest w tym zakresie. Z uwagi na szeroki wybór dostępnych zabiegów, klienci często nie wiedzą dokładnie, który z nich będzie najbardziej odpowiedni. Dodatkową wątpliwością może być samo nazewnictwo poszczególnych kategorii kosmetyki estetycznej. Nie każdy wie dokładnie, z czym wiąże się laseroterapia. Co to jest i kiedy warto zainteresować się tym tematem szczególnie mocno?

Laseroterapia to dziedzina zajmująca się leczeniem schorzeń (grzybica skóry, trądzik różowaty), oraz np. usuwaniem zmian skórnych, przebarwień, nadmiernego owłosienia,zamykaniem naczynek., Jak sama nazwa wskazuje, schemat działania zabiegów opiera się przede wszystkim na funkcji lasera, który zdolny jest do usuwania przebarwień, ale nie tylko. Nie jest to przecież jedyne przeznaczenie laseroterapii. Co to jest i kiedy zdecydować się na zabieg z użyciem takiej techniki? Podobne pytania często padają przed wizytą w naszym centrum. Warto jednak pamiętać, że o ostatecznym wskazaniu do zabiegu informują nasi specjaliści - w razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, w każdym momencie mogą wyjaśnić niezrozumiałe kwestie.

 

Laseroterapia - jak działa zabieg z wykorzystaniem lasera?

Choć ta technologia wykorzystywana jest w naszym centrum na porządku dziennym, to sama laseroterapia wciąż uważana jest jeszcze za dużą innowację, która dopiero wchodzi do powszechnego wykorzystywania. Takie przeświadczenie może być bezpośrednio związane z nowoczesnością laseroterapii. Jak działa zabieg doskonale wiedzą nasi specjaliści, jednak wiedza ta nie zawsze jest tak oczywista dla samych klientów. Warto jednak znać przynajmniej ogólny zarys schematu skuteczności laseroterapii.
Stosowanie laserów w kosmetolggii estetycznej sprowadza się do tego, żeby najpierw w sposób kontrolowany coś uszkodzić, aby wymusić proces odbudowy np. światło lasera CPL podczas zabiegu fotoodmładzania wnika w głąb skóry i jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. W wyniku reakcji fototermicznej dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody w tkankce, a potem jej odparowania, czyli ablacji, oraz wydzielenia ciepła, które uszkadza komórki, w tym także komórki kolagenowe. Równocześnie uruchamiane są procesy naprawcze, które powodują tworzenie się nowego kolagenu.

Istota zabiegu sprowadza się więc do stymulacji odtwarzania kolagenu. Kolagen jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za napięcie naszej skóry, tworzy bowiem podstawowe rusztowanie skóry właściwej.
Jak działa wykorzystanie lasera? Wszystko opiera się na działaniu jego promieni, które mogą zapoczątkować procesy regeneracyjne. Jest to szczególnie ważne w przypadku zabiegów mających na celu zredukowanie widocznych przebarwień czy blizn. W takiej sytuacji biostymulujące działanie lasera jest jak najbardziej pożądane. Zasada działania lasera opiera się więc przede wszystkim na ingerencji w głąb komórek. Kompleksowe docieranie do takich warstw jest pomocne również w przypadku przeprowadzania zabiegu nowoczesnej depilacji laserowej.

 

Laseroterapia - ile trwa zabieg?

W gabinetach Dotyk Urody niezwykle często wykonujemy zabiegi z zakresu laseroterapii, głównie ze względu na wyjątkowo szerokie zastosowanie możliwości lasera. Klienci często doceniają bezbolesność oraz skuteczność laseroterapii. Trudno jednoznacznie określić, ile trwa zabieg. Odpowiedź jest ściśle uzależniona od typu danego zabiegu, a także obszaru, na którym ma być zastosowany laser. Nieco dłużej laseroterapia może potrwać, np. w przypadku wykonywania depilacji laserowej na dużych obszarach ciała, takich jak nogi. Zabiegom poddawane są także mniejsze obszary, takie jak twarz. W takim przypadku laseroterapia ma zastosowanie głównie w przypadku usuwania kłopotliwych przebarwień.

 

Laseroterapia - jak często powtarzać zabiegi?

Jak w przypadku wielu innych metod z zakresu kosmetyki estetycznej, również jeśli chodzi o profesjonalną laseroterapię zaleca się powtarzanie zabiegów. Wykonywanie ich w seriach o określonym odstępie czasowym prowadzi do otrzymania zadowalających efektów, utrzymujących się przez długi czas. Ma to kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o powodzenie stosowania laseroterapii. Jak często należy powtarzać zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnego lasera? Jest to ściśle uzależnione od rodzaju zabiegu - w przypadku terapii trądzikowej ten czas może wynosić do 2 tygodni, natomiast usuwanie przebarwień powtarza się co 4 do 6 tygodni, sesje depilacji laserowej wykonuje się co 4-8 tygodni, a fotoodmładzanie - co ok. 4 tygodnie.

 

Laseroterapia - wskazania i przeciwwskazania

Zabiegi z wykorzystaniem lasera są obarczone pewnymi ograniczeniami. Aby zachować bezpieczeństwo, konieczne ich jest ścisłe przestrzeganie, w przypadku wszystkich zabiegów z zakresu laseroterapii. Wskazania i przeciwwskazania różnią się w zależności od konkretnego typu leczenia. Najczęstszym przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią.

Jesień to optymalny czas na rozpoczęcie zabiegów laserem. Kto jednak nie zdążył jesienią, nadal może zimą zapisać się na zabieg. Ważne żeby zakończyć laseroterapię do kwietnia. Potem promieniowanie słoneczne jest na tyle intensywne, że doradza się wstrzymanie z zabiegami aż do kolejnej jesieni.

Pragniesz sprawić niespodziankę swoim bliskim?

kup bon podarunkowy

Wykupienie zaproszenia do Dotyku Urody może być najwspanialszym pomysłem na zrobienie wyjątkowego prezentu, który uszczęśliwi każdego obdarowanego.

Zamów
dotyk urody bon podarunkowy

Newsletter

Nowosci wprost u Ciebie

Zostaw nam swój adres email, a my dostarczymy Ci informacje o wszystkich
najważniejszych nowościach i zmianach w naszym salonie.