Makijaż permanentny jest niezwykle popularnym zabiegiem, który wybierany jest przez wiele osób. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić sporo czasu, zawsze mieć idealne brwi oraz usta i cieszyć się pięknym wyglądem zaraz po wstaniu z łóżka. Jednak, aby przed podjęciem decyzji o jego wykonaniu, warto poznać kilka faktów na jego temat, które pomogą nam w podjęciu optymalnej decyzji.

Wszystko o makijażu permanentnym - fakty i mity

Decyzja o poddaniu się zabiegowi nie jest łatwa, ponieważ wiąże się nie tylko z dużymi wydatkami, ale także ze zmianą naszego wyglądu na długi czas. Dlatego warto ją dobrze przemyśleć, w czym pomoże nam zapoznanie się z poniższymi faktami oraz mitami na temat makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny pozostaje na zawsze - mit

Nie jest prawdą, że makijaż permanentny jest stałym zabiegiem, przy którym niepotrzebna jest korekta. Z czasem pigment ulega rozjaśnieniu, dlatego po upływie 1-1,5 r. może już być  potrzebna jego korekta.

Makijaż permanentny to nie tatuaż. Należy go wykonać delikatnie, podkreślając naturalną urodę i z czasem pod wpływem różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych ulega rozjaśnieniu.

Makijaż permanentny boli - mit

Odpowiednio wykonany makijaż permanentny jest całkowicie bezbolesny. Oczywiście wszystko uzależnione jest od naszego progu bólu, jednak przed przystąpieniem do niego, linergistka aplikuje na poddawane zabiegowi miejsce specjalny preparat znieczulający, który ma uchronić nas przed odczuwaniem bólu.

Makijaż permanentny wygląda nienaturalnie - mit

Odpowiednio wykonany makijaż permanentny daje bardzo ładny, nieprzerysowany efekt, który będzie wspaniale prezentował się na naszej twarzy i w subtelny sposób podkreśli nasze rysy, dodając nam wyrazistości. W profesjonalnym salonie uzyskamy niesamowity efekt, który zaakcentuje naszą urodę i doda nam pewności siebie.

Przed zabiegiem powinniśmy ogolić brwi - mit

Jest to jeden mitów na temat makijażu permanentnego. Zabieg wykonuje się na podstawie naszego naturalnego łuku brwiowego, dlatego nie ma potrzeby ani konieczności usuwania włosków przed jego wykonaniem.

Zabieg doprowadza do osłabienia i wypadania włosków - mit

Makijaż permanentny nie ma wpływu na wzrost naszych włosków. Jest on wykonywany  w granicy skórno-naskórkowej i nie przyczynia się do ich osłabienia, dlatego nie musimy obawiać się o pogorszenie się ich stanu.

Makijaż permanentny jest bezpieczny - fakt

Produkty wykorzystywane do wykonywania makijażu permanentnego posiadają specjalne atesty, które świadczą o ich wysokiej jakości. Obecnie stosowane barwniki nie są uczulające, dlatego ich zastosowanie jest całkowicie bezpieczne i nie ma szkodliwych skutków dla naszego zdrowia.

Istnieją przeciwskazania do wykonania zabiegu - fakt

Rzeczywiście zabieg nie może być wykonywany w kilku przypadkach, z którymi koniecznie należy się odpowiednio wcześnie zapoznać. Jednym z nich jest ciąża, podczas której trwania nie powinno się decydować na makijaż permanentny. W ofercie salonu znajdziemy konkretne dane, informacje, kiedy powinniśmy wstrzymać się z zabiegiem. Jednak bezwzględnymi przeciwskazaniami oprócz ciąży są łuszczyca, nowotwór, opryszczka, czy przyjmowanie leków sterydowych czy antybiotyków.

Makijaż permanentny można usunąć wcześniej - fakt

Możliwe jest usunięcie makijażu przy pomocy specjalistycznych laserów. Dlatego jeśli uznamy, że z chcemy go usunąć (źle wykonany makijaż-za mocny, nierówny) jest to jak najbardziej możliwe, dlatego nie musimy się o to obawiać.

Kolor ulegnie rozjaśnieniu - fakt

Od razu po zabiegu możemy spodziewać się niezwykle intensywnej barwy, jednak wraz z procesem gojenia ulegnie on rozjaśnieniu, dzięki czemu efekt końcowy będzie bardziej naturalny, co wpłynie korzystnie na wygląd naszej twarzy.

Nie warto szukać tańszych opcji - fakt

Jeśli zależy nam, aby zabieg został wykonany przez specjalistkę, która w staranny i profesjonalny sposób zadba o oprawę naszej twarzy, warto postawić na zaufany salon, w którym pracujące osoby doskonale znają się na swojej pracy. W innym przypadku możemy trafić na osoby, z których usług nie będziemy zadowoleni.

Pragniesz sprawić niespodziankę swoim bliskim?

kup bon podarunkowy

Wykupienie zaproszenia do Dotyku Urody może być najwspanialszym pomysłem na zrobienie wyjątkowego prezentu, który uszczęśliwi każdego obdarowanego.

Zamów
dotyk urody bon podarunkowy

Newsletter

Nowosci wprost u Ciebie

Zostaw nam swój adres email, a my dostarczymy Ci informacje o wszystkich
najważniejszych nowościach i zmianach w naszym salonie.